Hoppa till sidans innehåll

Snart dags för CRA – är ditt bolag redo? – Stockholm 10 februari

Evenemang

Publicerat:

Välkommen på en frukost som gör CRA begripligt och hanterbart – så att du kan framtidssäkra ert bolag. En chans att få vägledning, svar och inspiration inför nästa steg.

Välkommen på frukostseminarium hos Kvadrat i Stockholm!

Cyber Resilience Act (CRA) blir snart en lag som kommer påverka alla som utvecklar eller levererar digitala produkter. På vårt frukostseminarium får du en tydlig och lättillgänglig överblick över vad lagen innebär och hur den kan påverka allt från utvecklingsprocesser till kundkrav och time-to-market. 

Vi går igenom de 7 viktigaste punkterna du behöver ha koll på för att kunna prioritera rätt inför 2026-2027. Passar dig som snabbt vill få insikter som kan hjälpa dig ligga steget före och undvika dyra fallgropar eller dig som är nyfiken på CRA.

 

Mer information och anmälan

Kort om Kvadrat

Spetskonsulter inom systemutveckling, teknik, digitalisering, informationshantering, ledning, organisations- och verksamhetsutveckling.